Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu prowadzone są różnego rodzaju akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

Szkolne Koło Wolontariatu również włączyło się w akcję sprzątania naszego małego, lokalnego świata. Ze względu na sytuację w naszym kraju i obowiązujące obostrzenia, nie mogliśmy udać się na akcję razem. Dlatego tez chętni Wolontariusze indywidualnie wybrali się w teren, gdzie pomagali Matce Ziemi, sprzątając śmieci pozostawione przez nieodpowiedzialnych i pozbawionych wyobraźni ludzi.  

Niestety akcja pokazała jak wielkim problemem jest postawa ludzi, którzy bezmyślnie zaśmiecają lasy, parki, trawniki. Nie zdają sobie sprawy jak niebezpieczne są to zachowania. W skali jednego człowieka to „tylko” jeden papierek, jedna puszka, jedna butelka itd. Jeśli pomyśli tak każdy człowiek to globalnie pojawia się góra papierków, butelek, puszek. Dlatego oprócz akcji sprzątania, niezwykle ważne jest uświadamianie społeczeństwa o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą brak myślenia ekologicznego. Nasze wspaniałe Wolontariuszki: Laura i Luiza Rejczak przygotowały świetną prezentację dotyczącą Dnia Ziemi. Polecamy wszystkim obejrzenie materiału przygotowanego przez dziewczyny.

https://www.slideshare.net/AgnieszkaAnna/prezentacja-dzie-ziemi

Dziękuję za zaangażowanie w akcję:

- Laura Rejczak

- Luiza Rejczak

- Barbara Hamielec

- Roksana Kabała

- Kamil Tołwiński

 W załączeniu fotorelacja z udziału naszych Wolontariuszy w akcji sprzątania. 
Komentarze

Popularne posty